Книга - джерело знань

21.01.2014 09:37

"У книги люди, наче бджоли, знесли знесли духовний чародійний мед"

(Д.Павличко)

Звернення:

Є дуже хороші друзі,які приходять до тебе, коли ти захочеш, ніколи з тобою не свяраться і завжди створюють тобі хороший настрій і дарують добрі поради, нічого не вимагаючи від тебе.

Поділяють твою самотність і заспокоюють тебе, коли тобі зовсім погано. Треба тільки покликати їх. Скільки вони тобі відкриють, скільки принесуть радості.

Екскурс в минуле:

У стародвньому Єгипті за втрату сувою з бібліотеки фараони відпрявляли на шибеницю.

Прусський король Фрідріх Великий за крадіжку книжки давав понад 20 років в'язниці.

Любителів загинати книгах, карали трішки м'якше. Так у 1752 році за цей гріх в Лондоні лише били качуком і садовили у в'язницю на 7 років.

В Оксофордському університеті (теж в Англії) додому книжки видавали тільки царюючим монархам.

Коли король Карл І послав до бібліотеки свого слугу, той повернувся ні з чим. І король сам пішов за книжкою.

Якщо побачиш у школі чи десь "книгодера" розкажи йому про ці задокументовані історії.